Brodria

Pełna wersja: Mapa Brodrii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Obecna mapa Brodrii jest tą z czasów, gdy nasze państwo powstawało.
D[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]yskutuję obecnie z władzami Winkulii (chcę też to uzgodnić z Suderlandem) kwestię granic[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]y.[/font][/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Osobiście uważam, że kwestia pikseli, któr[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]ych mam[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]y dużo, (bo chciałb[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]ym prz[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]ywrócić teren[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]y południowo wschodnie) nie jest teraz prior[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]ytetem.[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]M[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]yślę, że powinniśm[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]y dogadać się z Suderlandem polubownie, gd[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]yż spor[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]y międz[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]ypaństwowe na tę chwilę nie są nam potrzebne.[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Powinniśm[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]y rozwijać polit[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]ykę międz[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]ynarodową na zasadach partnerstwa, b[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]y prz[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]yciągać tu ludzi.[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][Obrazek: latest?cb=20201101213416][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]
Też myślę, że ziemi u nas mnogo i nie ma sensu bić się o piksele. Ale jednocześnie nie możemy pokazać, że zgodzimy się na wszelkie żądania. Potrzebujemy kompromisu. Nie wiem na co skłonny jest się zgodzić Suderland. Może podział spornych terytoriów. Może oddanie ich Suderlandowi na 5 lat (coś jak z Hongkongiem). Może zobowiązanie się do kultywowania dziedzictwa i podleganie spornych terenów brodryjskiej metropolii kościelnej.

W ogóle jednak są jakieś tereny sporne z Winkulią? Gadałem niedawno z Erikiem, porównaliśmy mapy i niczego nie znaleźliśmy.
Co do ziem zachodnich widzianych na mapie (Noklezja, Krym) mamy do nich historyczne pierwszeństwo. To były nasze ziemie w 2014 roku już.
Z Winkulią nie mamy kwestii spornych.
Prowadziłem rozmowy i z Winkulią przez Andrzeja jak i z Suderlandem przez Hipogryfów. To nie tylko piksele ale nasza historia i nasza kultura. Prezydent, który tak łatwo oddaje nasze ziemie nigdy nie będzie naszym prezydentem... Uważam, że ziemie tak czy inaczej muszą wrócić do Brodrii w całości... Jeśli mamy dzielić Ruś czy Noklezje bo tak będzie łatwiej na Arenie Międzynarodowej to czemu całkowicie kraju nie sprzedacie bo będzie łatwiej? Wot wasza demokracja.
Piotrze, ale bez populizmu. Brodria nie istniała, a w związku z tym nie dbała o swoje ziemie. Nie zabezpieczyła ich. Można było zrobić jak Samunda i oddać się pod opiekę Sarmacji, albo Suderland, który na czas zawieszenia działalności oddał tereny pod opiekę Bialenii. Ale nikt nie pomyślał, teraz trzeba płacić. Wszystkiego oddać nie możemy, ale kompromis jest koniecznością.
Rozumiem Andrzeju, nie mniej nie zgadzam się z oddawaniem ziem za każdym razem bo ktoś będzie aktualnie nimi rządził... Mamy podzielić Noklezje żeby ktoś był zadowolony? Dobrze dzielmy ale ja nie przyłożę do tego ręki...

Ronon Dex

(24-11-2020, 08:27 )Piotr Pawłowicz napisał(a): [ -> ]Prowadziłem rozmowy i z Winkulią przez Andrzeja jak i z Suderlandem przez Hipogryfów. To nie tylko piksele ale nasza historia i nasza kultura. Prezydent, który tak łatwo oddaje nasze ziemie nigdy nie będzie naszym prezydentem... Uważam, że ziemie tak czy inaczej muszą wrócić do Brodrii w całości... Jeśli mamy dzielić Ruś czy Noklezje bo tak będzie łatwiej na Arenie Międzynarodowej to czemu całkowicie kraju nie sprzedacie bo będzie łatwiej? Wot wasza demokracja.

A wiesz co będzie efektem takiego podejścia? Całkowity izolacjonizm... Pamiętaj, że Brodrii długo nie było, te tereny były OBPP i zagospodarował je ktoś inny. Roszczenia terytorialne, przy naprawdę dużej ilości ziem, które musicie mozolnie zagospodarować nie doprowadzą do niczego. Co najwyżej do zrobienia sobie wrogów, a w przeciwieństwie do Brodrii, która przez długi czas nie istniała, ci "wrogowie" istnieli i zdobywali przyjaciół. W przypadku konfliktu będzie trudno nawet o uznanie, o współpracy nie ma mowy. No chyba, ze wolisz "kameralne" i całkowicie izolowane v-państwo... obawiam się, że w gronie 2-3 izolowanych osób to się szybko znudzi.

Tak wyglądają obecnie Wasze sporne terytoria:

Suderland - brązowy
Brodria - pomarańczowy
"Tereny sporne" - czerwone.

[Obrazek: Nj9a2dc.jpg]

Dogadajcie się... pikselków macie dość,  jakby nie patrzeć to Brodria ten teren porzuciła poprzez brak istnienia. Gdybyście myśleli strategicznie i na dłuższą metę to byście odpuścili i odbudowali państwowość - jako priorytet, a potem, za jakiś czas moglibyście próbować zmian terytorialnych, zresztą Wasz "przeciwnik" terytorialny, też miał wzloty i upadki... kto wie co przyniesie przyszłość, ale na razie konflikt i izolacjonizm Wam raczej nie jest potrzebny.

Generalnie macie rosyjski klimat (i ciekawie), to trochę jak w realu... FR to też nie ZSRR, trochę terytorialnie straciła, ale na niektóre rejony można mieć wpływ poprzez politykę i współpracę.
Удачи господа. Ja nie będę wojował o Brodrię jaką wy chcecie. Jeśli chcecie oddawać ziemię ot tak to proszę bardzo. Nie zmienię swojego zdania... Saszka jednak była cudowną kobietą anektując pół nordaty.

Ronon Dex

(24-11-2020, 08:52 )Piotr Pawłowicz napisał(a): [ -> ]Nie zmienię swojego zdania... Saszka jednak była cudowną kobietą anektując pół nordaty.
Anektuj całą Nordatę... będziesz królem/carem czy innym "cysorzem" niczego. Ale zawsze można mieć ambicje by być władcą pustego państwa, w sumie będąc w nim w efekcie sam - nie będziesz przecież zagrożony utratą władzy.

Przypomnę... nikt Wam tego terenu nie zabrał, sami go opuściliście i sprowadziliście go do statusu OBPP. To w czym teraz płacz za "utraconymi ziemiami?
Ale my nie mamy dosyć ludzi na izolacjonizm. Co nam da konflikt z Suderlandem albo, co gorsza, aneksja połowy Nordaty i skonfliktowanie się z innymi państwami?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22